Презентували результати першого етапу дослідження потреб жінок ВПО у західних областях

318324161_574255624710216_5498154596019214_n

Презентували результати першого етапу дослідження потреб жінок ВПО у західних областях

Задоволення первинних потреб: медичні послуги, фінансова підтримка, інформація про доступну допомогу. Про такі головні потреби заявила майже 70% опитаних жінок ВПО в межах проєкту «Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок в західних областях України», який реалізується у 16 громадах Тернопільської, Львівської, Рівненської та Хмельницької областей, а також у громадах Тернополя, Рівного та Хмельницького.

Далі за важливістю ідуть питання індивідуального постійного чи тимчасового житла, забезпечення харчуванням, робота, можливості для перенесення бізнесу, перекваліфікація. 

Водночас, як показали результати дослідження, для вимушено переміщених жінок важливо бути в курсі подій та проблем, якими живе сама громада. Для жінок ВПО події в громаді є важливими та швидше важливими для 73% опитаних. Інтеграція в місцеву громаду (зокрема, заведення нових знайомств), є важливою для 66% вимушено переміщених жінок.

Це означає, що жінки, які вимушено переїхали у західні області, повинні мати тут нормальні умови для життя. Не лише тимчасовий дах над головою, а й можливість або працювати за фахом, або за бажанням змінити його. Можливість вчитися, брати активну участь в житті місцевої громади, розвиватися. Тож продовжуємо активно адвокатувати ці теми, організовуючи робочі зустрічі з місцевою владою, місцевими мешканцями та залучаючи до цих процесів жінок ВПО.

Продовжуємо працювати над актуалізацією даних щодо потреб вимушено переміщених жінок та місцевих мешканок у громадах. Аби оперативно відреагувати на актуальні запити та включити їх у порядок денний місцевих органів влади.

Проєкт «Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок в західних областях України» впроваджується Центром «Жіночі перспективи» за технічної підтримки ООН Жінки та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF) гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.

WPHF надає термінове фінансування місцевим жіночим організаціям громадянського суспільства (ОГС) в Україні та Молдові. За технічної підтримки структури ООН Жінки WPHF фінансує жіночі організації та очолювані жінками ОГС для підтримки їх важливої на передовій діяльності, надання термінової гуманітарної допомоги жінкам-біженкам та внутрішньо переміщеним особам (ВПО), а також для захисту жінок та дівчат від сексуального та гендерного зумовленого насильства.

Написати нам
×