Цінності, які нас об’єднують… так почалася робота другого дня ІІ-ого Форуму громадських ініціатив

28953804_2096039667079610_8587713832830066384_o

Цінності, які нас об’єднують… так почалася робота другого дня ІІ-ого Форуму громадських ініціатив

Цінності, які нас об’єднують… так почалася робота другого дня ІІ-ого Форуму громадських ініціатив.

Підсумками діяльності присутніх на Форумі громадських організацій за період 2013–2018р.р. і баченням подальших перспектив, учасники розпочали свій другий день роботи. Адже напрацьовано й прожито дуже багато. Щоб не «розгубити» цих цінних набутків і надалі наповнювати спільний досвід була спрямована дискусійна робота «Історичний зріз розвитку ОГС в Україні» (проводила команда фасилітаторів Наталії Стаднічук). Пропрацювавши у великих та малих групах, у парах, презентація напрацювань була настільки творчо поданою – це і пісні, і художнє оформлення і навіть перформанс. Було емоційно, інколи до сліз щемно, проникливо і переконливо. Відчувалось, пережитий період не залишив байдужим нікого…

Просто й доступно про організаційний розвиток ОГС (презентуючи посібник ПРООН) розповіла менеджер проектів Центру «Жіночі переспективи» Ірина Трохим. Вона зауважила, що підвищення організаційної спроможності важливе, аби впливати на прийняття рішень на різних рівнях. Про важливість долучення громадськості до обговорення та розробки профільних законів, зокрема, що стосується проблеми насильства в сім’ї, розповіла адвокатка Центру – Галина Федькович.

Діяльність всієї мережі ХАБів Громадянського суспільства презентував її голова Андрій Вишняк. Організатори Форуму зробили спробу на карті візуалізувати цю Мережу, яка на сьогодні нараховує 15 ХАБів. Сформувати потужну національну мережу ОГС-регіональних лідерів, яка системно та ефективно буде впливати на розвиток громадянського суспільства, соціальну згуртованість, дотримання прав людини, демократичні зміни та посилення спроможності громад – такою бачать мету її організатори.

Отож, ІІ-ий Всеукраїнський Форум громадських організацій, який проходив у м.Львові 23-24 березня 2018 року в межах проекту Європейського Союзу «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» завершив свою роботу із чітким переконанням його учасників, що цей «кінець» є «початком» нового витка Взаємодії, Розвитку та Участі задля Впливу на прийняття рішень на всіх рівнях на шляху розвитку демократії. І налаштуванння – на дуже серйозну і постійну роботу. На партнерство і порозуміння задля активного та відповідального громадянського суспільства!

Завантажити PDF презентацію


Написати нам
×