Захист прав жінок: програма правової допомоги та стратегічного судочинства

ZHinka-divchina-sumka-moda-890×395

Захист прав жінок: програма правової допомоги та стратегічного судочинства

Квітень, 2012 – березень 2016

Проект підтриманий Фундацією Відкритого Суспільства.

 Основні цілі проекту:

  1. Забезпечити захист прав жінок у Львівській області та сільських районах Львівської області через надання правової допомоги для потерпілих від насильства та дискримінації
  2. Покращити захист прав жінок у суді через розвиток стратегічного судочинства, просування застосування міжнародних механізмів з прав людини у судовій практиці.
  3. Провести дослідження та проаналізувати основні проблеми стосовно доступу до правосуддя та захисту жінок від насильства через  аналіз справ та опитування потерпілих.

 

Протягом 2012 – 2016 років така діяльність була здійснена для досягнення цілей проекту:

  • Правові консультації для жінок жертв насильства та дискримінації у Львівській області – 127 виїздних консультаційних сесій у містах Львівської області. Загальна кількість консультацій – 1661. Загальна кількість складених документів – 492. Клієнтки з сільських місцевостей, які отримали консультації у місці проживання продовжували отримувати консультативну допомогу по телефону та в офісі організації у Львові. Понад 1800 консультацій було проведено по телефону та 738 особистих консультацій.
  • Посібник «Насильство в сімї: шляхи вирішення проблеми», буклети «Насильство в сімї – куди звернутись?», «Насильство в сімї – безпека для дитини» були розроблені, видані та розповсюджені.
  • 99 судових справ ініційованих та підтриманих юристками організації, представництво в суді у 329 судових засіданнях.
  • 22 тренінгових програм для працівників правоохоронних органів, суду та державних службовців, загальна кількість учасників 267 осіб, 18 тренінгових програм для студентів юристів, загальна кількість учасників 213 осіб.
  • Опитано та проаналізовано справи 198 клієнток Західноукраїнського центру «Жіночі перспективи», які зверталися за допомогою до організації у випадках насильства в сім’ї. Дослідження передбачало аналіз соціального портрету потерпілих та кривдників; основних аспектів насильства в сім’ї, таких як тривалість, частота та форми насильства; звернення потерпілих за допомогою та реагування державних органів на звернення потерпілих від насильства в сім’ї. Крім того, було проведено порівняльний аналіз результатів цього опитування з результатами аналогічного дослідження, яке було проведено у 2006-2007 роках.
  • Проведено опитування суддів стосовно застосування міжнародних правозахисних механізмів у справах пов’язаних із насильством в сімї.

Як і в попередньому дослідженні 2007 року незначна кількість респондентів – 9,5% та 6,9% у 2007 році відповідно – повідомили, що застосовують норми міжнародного законодавства у справах пов’язаних із насильством в сім’ї. Серед безстроково призначених суддів кількість позитивних відповідей вища більш ніж у 2 рази – 11,5% порівняно з 4,8%.

 

  • Проведено дистанційне опитування клієнток ГО «Центр «Жіночі перспективи», які отримували допомогу у складанні процесуальних документів у цивільних справах у 2014-2015 роках, шляхом письмового анкетування. Всі респондентки отримували правову допомогу юристок організації у справах прямо чи опосередковано пов’язаних із насильством в сім’ї. Проаналізовано відповіді по 89 анкетах.

 

Найпоширенішою проблемою, з якою стикнулись респонденток, є тривалий судовий розгляд та затягування розгляду справи – 39% респонденток. Про намагання судді примирити з іншою стороною повідомили 15% респонденток, про звинувачення у провокації насильства зі сторони судді повідомили 12% респонденток, про інші перешкоди повідомили 37% респонденток.

Написати нам
×