Звернення з вимогою звільнити Турчинова Олександра Валентиновича з займаної посади Секретаря РНБО у найкоротші терміни

48195634_2487150161301890_5636123795417726976_n

Звернення з вимогою звільнити Турчинова Олександра Валентиновича з займаної посади Секретаря РНБО у найкоротші терміни

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Це звернення до Президента України Петра Порошенка з вимогою звільнити Турчинова Олександра Валентиновича з займаної посади Секретаря РНБО у найкоротші терміни.

Звернення буде надіслано Президенту України, зі списком осіб / організацій, що його підписали.
Дані, що Ви вкажете, а саме назва організації або прізвище, ім’я, місто та рід діяльності будуть використані виключно для підтвердження Вашої особи та включені у список підписантів/підписанток цього листа.

Пітримати звернення можна за посиланням: ПІДТРИМАТИ

Текст звернення

Шановний пане Президенте,

Ми феміністичні, жіночі та інші правозахисні організації, а також окремі активістки, науковки та правозахисниці обурені зверненням Секретаря РНБО Олександра Турчинова під назвою «Неомарксизм або подорож у безодню», оприлюдненою ним 11 грудня 2018 року на власній сторінці у соціальній мережі Facebook за посиланням:

Неомарксизм або подорож у безоднюДля початку хочу публічно підтримати позицію депутатів Івано-Франківської обласної…

Опубліковано Олександром Турчиновим Вівторок, 11 грудня 2018 р.

Вважаємо використані у згаданій публікації висловлювання неприпустимими для посадової особи та такими, що порушують права людини та суперечать взятим Україною міжнародним зобов’язанням та національному законодавству України щодо захисту прав жінок та недопущення дискримінації.

Статтею 3 Конституції України передбачено, що права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Відповідно до статті 2 закону України «Про Раду національної безпеки і оборони України» Рада національної безпеки і оборони України керується в своїй діяльності Конституцією та законами України, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно зі статтею 3 Закону України «Про державну службу» пріоритет прав людини і громадянина є одним з принципів державної служби, а стаття 5 цього Закону встановлює, що державний службовець повинен шанобливо ставитися до громадян та дотримуватися високої культури спілкування.
Відповідно до статті 5 Конвенції Організації Об’єднаних Націй “Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок», яка є частиною чинного законодавства України, держава має зобов’язання «змінити соціальні та культурні моделі поведінки чоловіків і жінок для досягнення викоренення забобонів, звичаїв та всіх інших проявів, що ґрунтуються на ідеї неповноцінності чи зверхності однієї із статей або стереотипності ролі чоловіків і жінок».

Згадане звернення Секретаря РНБО грубо порушує усі ці норми та містить псевдо-наукові та маніпулятивні релігійні обґрунтування необхідності закріплення на законодавчому рівні дискримінаційних стереотипних уявлень про підпорядковане становище жінки у сім’ї та суспільстві, про обмеження ролі жінок у державі виключно до виконання репродуктивних функцій для вирішення демографічних проблем.

Конституцією України встановлено, що церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, жодна релігія не може бути визнана державою як обов’язкова (стаття 35). Формування державної політики на підставі цінностей однієї з релігій суперечить нормам законів України та міжнародним зобов’язанням України.
Всі вищеперераховані норми, а також норми законів України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» та «Про засади запобігання дискримінації в Україні», зобов’язання України за Конвенцією з ліквідації всіх форм дискримінації щодо жінок та Європейською Конвенцією були грубо порушені секретарем Ради національної безпеки та оборони у його зверненні у соціальній мережі Facebook.

Ми вважаємо небезпечним для інтересів суспільства та держави те, що особа, котра проповідує в одній з церков (про що особисто повідомляла у кількох інтерв’ю) перетворює державну посаду в інструмент для просування своїх релігійних переконань у законодавство та державну політику. Своєю чергою, у своєму зверненні пан Турчинов, використовуючи свій статус високопосадовця, просуває необхідність інтегрування його особистих цінностей і релігійних переконань у державну політику, котре має на меті обмеження прав осіб з іншими переконаннями. Ці заяви є дискримінаційними стосовно інших груп осіб, в т.ч. невіруючих, (котрі є такими ж платниками податків як і співвіряни автора звернення) та, на наше глибоке переконання, несумісними із зайняттям цієї посади.

Маніпуляції правом на свободу переконань для просування релігійних інтересів певних груп за рахунок обмеження чи порушення права на повагу до особистого життя та свободу переконань інших осіб – недопустиме!

Також звертаємо Вашу увагу, що згаданий виступ містить висловлювання, спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті до захисниць прав жінок (в тому числі Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики пані Катерини Левченко), містять образи їх честі, гідності та ділової репутації у зв’язку з їх переконаннями, а також ображають почуття громадян, які мають відмінні від його автора релігійні переконання, і відповідно, можуть містити ознаки злочину, передбаченого статтею 161 КК України.

Вважаємо це звернення брудними безвідповідальними маніпуляціями важливою суспільно значущою темою та спробою ревізувати та поставити під сумнів засадничі основи державної політики України у сфері гендерної рівності жінок і чоловіків.
Рівне ставлення з боку державних органів та рівність перед законом із іншими громадянами – і чоловіками, і членами релігійних організацій – гарантоване жінкам статтею 24 Конституції України, статтею 15 Конвенції Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, право на захист від дискримінації гарантоване статтею 14 та статтею 1 Протоколу № 12 Європейської Конвенції, Законом України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», право на повагу до особистого життя гарантовано статтею 8 Європейської Конвенції, що включає права жінок у сфері їх репродуктивного здоров’я.

Відповідно до зобов’язань України за Конвенції Організації Об’єднаних Націй про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок та Європейською Конвенцією, які є частиною національного законодавства і відповідно обов’язкові до виконання держава зобов’язана вжити заходів для забезпечення ефективного захисту жінок від насильства, в тому числі шляхом прийняття відповідного законодавства, зокрема ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок та домашньому насильству. Однак, секретар РНБО закликає не виконувати ці норми та пропагує толерування насильства щодо жінок. Як вбачається із коментарів до звернення Турчинова О.В. певна частина респондентів сприймають звернення як заклик до насильницьких дій щодо захисниць прав жінок, що ставить під загрозу життя та здоров’я багатьох українок.

Зважаючи на наведене вище, вимагаємо звільнити Турчинова Олександра Валентиновича з займаної посади Секретаря РНБО у найкоротші терміни.

З повагою,

Пітримати звернення можна за посиланням: ПІДТРИМАТИ

Написати нам
×