Лекція для жінок з притулків: як підготуватися до менопаузи

Лекція для жінок з притулків: як підготуватися до менопаузи

Наші жінки з притулків прослухали ще одну лекцію від гінекологині Лілії Мінералової. Цього разу пані Лілія розповіла про те, як підготуватися до менопаузи.

За словами лікарки у цей період особливу увагу слід приділити тому, що в організмі відбувається зниження кісткової маси тіла. Остеопороз в період менопаузи проявляється загальним погіршенням скелетної архітектури, прогресуючим зниженням кісткової маси, яка з часом стає дуже крихкою. Частішають болі в кістках, спині, істотно зростає ризик переломів, навіть після мінімальної травми. Типовим є переломи стегнової кістки.

Для того, щоб оцінити ризик перелому кісток протягом наступних 10 років, спеціалістка радить заповнити онлайн-опитувальник FRAX (розроблений ВООЗ). Пройти його можна за лінком https://osteoporoz.com.ua/frax-frame

Захід відбувся в рамках проєкту “Розширення економічних прав та психосоціальна реабілітація жінок, що постраждали від війни”, який реалізується Громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи» за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».

 

Написати нам
×